Garanties

by Lex Tabak on 09/04/2010

Garanties heb je ondernemer zelden. Soms echter heb je een pareltje van een ontmoeting die tot zoveel inzichten leidt, dat je gewoon weet dat je op de juiste weg zit. Gisteren had ik zo’n ontmoeting.

Het concept van de coöperatie voor zzp-ers in de zorg, is voortgekomen uit eigen onderzoek. Onderzoek dat nu twee jaar in beslag neemt en waarbij de doelgroep, de kansen en de sector in kaart gebracht is. Het enige rendement dat je er in die periode uit haalt is dat van uitdaging en waardering. Je weet dat er iets met de groep zzp-ers moet gebeuren en het wordt door collega zzp-ers gewaardeerd dat je je er mee bezig houdt. Daarnaast hoop je dat een en ander op termijn dusdanig concreet wordt, dat je iets hebt om op terug te kijken.

Hoe meer mensen zich over de materie buigen, hoe meer bevestiging je krijgt van het feit dat de juiste weg ingeslagen is. De problematiek is groot en de kansen bij het oplossen van problematiek dus ook. Ik blijf er bij dat transparant ondernemen het allerbelangrijkste kenmerk is dat mij gebracht heeft waar ik nu sta. Ook al kies ik mijn woorden op dit blog inmiddels iets zorgvuldiger dan voorheen, feit is dat je met een oprecht en eenduidig verhaal een eind komt. Als je dan een ondernemer treft die jouw missie al deels praktijk heeft gemaakt en jouw transparante houding met zoveel oprechtheid beantwoord, dan kun je stappen maken.

Zo ook gisteren. Nederland is een goed draaiende coöperatie voor zzp-ers rijk namelijk. Dat hij goed draait en dat hij succesvol is, dat wist ik nog niet. Maar nu wel. Dat er een enorme hoeveelheid voorwerk gedaan is door deze coöperatie (die opzettelijk onder de radar wil blijven) is een feit. In een twee uur durend gesprek heb ik samen met Karel (een van de andere samenwerkers in de coop) alle vragen mogen stellen die in ons op kwamen. Leden aanwas, kansen in de markt, toetredingseisen, financieringsvormen, het uitsluiten van aansprakelijkheid, VAR problematiek, kwaliteitsaspecten en bovenal; levensvatbaarheid.

Dit bemiddelingsbureau 2.0 draait sinds een kleine twee jaar en doet het goed. De zzp-ers zijn tevreden, de opdrachtgevers kopen goedkoop en effectief in en de coöperatie kan op eigen benen staan. De acquisitie is op orde en de groeikansen zijn groot. Natuurlijk wachten ook deze zzp-ers op verbeteringen vanuit de politiek en regelgeving. Want ook deze coöperatie moet werken binnen het beperkte kader dat geschapen is. Vandaar ook de interesse van deze coöperatie om tot samenwerking te komen. Beide partijen blijken over sterke kanten te beschikken en samenwerking in de toekomst lijkt een logische stap.

We zitten dus op de goede weg en we hebben door hoe we het vorm moeten geven. Met naderende bijeenkomsten en de oprichting binnen een maand, kan ik niet anders dan enthousiast zijn.

Lex

Leave a Comment

Previous post:

Next post: