Vernieuwende initiatieven gaan meer en meer over kwaliteit 2

by Lex Tabak on 01/10/2008

Nog even een aanvulling op een artikel van een paar dagen geleden. 

Ik stuitte namelijk op een andere kwaliteitsverbetering in de zorg, namelijk die van bewust personeelsbeleid. 
Anderhalve maand geleden berichtte ik dit somber gestemde artikel, maar ook nu is er weer een positief tegengeluid te horen. 

De uitstroom van verzorgenden en verplegenden moet worden tegengegaan om verdere krapte op de arbeidsmarkt te beperken. Dat ervaren personeel de zorg verlaat berichtte ik eerder hier. Het is goed om te zien dat de werknemer van 50+ nog steeds zeer serieus genomen wordt. Met name die beroepsgroep gaf aan het werken in de zorg enorm zwaar te vinden en trad daarom uit. Met het project ‘werken in de zorg na je 50ste’ wordt nu echter getracht het tij te keren. 

Instellingen zouden zich meer bewust moeten zijn van de problemen die spelen bij deze specifieke groep. Daarnaast zou er achterhaald moeten worden op welke wijze het vak voor deze beroepsgroep interessant en aantrekkelijk gehouden kan worden. In de laatste vier maanden van dit  jaar vinden er tien regionale bijeenkomsten plaats in de omgeving van Groningen. In 2009 zal dit een vervolg krijgen met een werkconferentie die het specifieke arbeidsprobleem specifiek gemaakt moet worden. Goede ideeën en voorbeelden gaan hier inzage verschaffen in hoe het ook kan. 

Dit initiatief is ontplooid door V&VN, Vilans, de provincie Groningen en zorgplein Noord
De folder is hier te downloaden. 

Dit is een goed initiatief. Ik ken iemand in mijn zeer directe omgeving die bij een thuiszorgorganisatie in dienst is en er is haar nog nooit (62 jaar) gevraagd wat haar wensen zijn voor de toekomst. Daarnaast is er ook geen centrale regelgeving waar zij op terug kan vallen om aanspraak te maken op lichter- of aangepast werk. Het gebeurt naar mijn mening te vaak dat iemand overgeleverd is aan de grillen van de roosterplanner voor het verkrijgen van aangepast werk, dan dat er formeel aanspraak gemaakt kan worden hierop. Laten we hopen dat veel instellingen ingaan op de adviezen en bevindingen van deze partijen. 

Lex

Ik ben als ondernemer werkzaam in de zorg via mijn bedrijf Lexcellence Care en ben op zoek naar collega ondernemers die zich bij mij willen aansluiten. Wil jij ook ondernemen in de zorg? Start met het lezen van mijn boek

Leave a Comment

Previous post:

Next post: